Microsoft Office 365

Paweł Grygorczuk   06.05.2020 11:10

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy możliwość dostępu do usługi Microsoft Office 365 studentom, doktorantom, słuchaczom studiów podyplomowych i pracownikom naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Uruchomienie usługi Microsoft Office 365 w ramach licencji przeznaczonej dla instytucji edukacyjnej i udostępnienie jej członkom społeczności akademickiej Uniwersytetu w Białymstoku ma na celu nie tylko ułatwienie prowadzenia procesu kształcenia w trudnych czasach wywołanych epidemią. Chcieliśmy również bezpłatnie udostępnić Państwu narzędzia niezbędne w codziennej nauce, które dla użytkownika indywidualnego wiążą się z poniesieniem znaczących kosztów – przede wszystkim pakietu Office. Przekazanie Państwa danych osobowych do Microsoft Corporation, w zakresie niezbędnym do obsługi udostępnionego narzędzia, nastąpiło na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych zawartej z Uniwersytetem w Białymstoku. Państwa dane osobowe zostaną wykorzystane przez Microsoft Corporation w celu wywiązania się z zobowiązań związanych ze świadczoną usługą, na zasadach określonych w przepisach prawa oraz regulacjach umownych, w szczególności wspomnianej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Usługodawca zapewnia stosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa danych osobowych. Dane osobowe są przechowywane na terenie Unii Europejskiej, jednocześnie ze względu na fakt, że Microsoft Corporation jest podmiotem podejmującym działania o zasięgu ogólnoświatowym, dopełniono również wymaganych prawem procedur dotyczących przetwarzania danych poza obszarem EOG, tj. usługodawca zobowiązał się do przestrzegania standardowych klauzul umownych ochrony danych przyjętych przez Komisję Europejską zgodnie z procedurą przewidzianą w RODO. Szersze informacje na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (iod@uwb.edu.pl).

Jednocześnie przypominamy, że postanowienia licencyjne aplikacji udostępnionych w ramach usługi Microsoft Office 365 dopuszczają ich bezpłatne wykorzystanie jedynie w celach edukacyjnych, dlatego prosimy o odpowiedzialne korzystanie z udostępnionych Państwu narzędzi, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu udostępnionych usług oraz instrukcje opisujące sposób dostępu do udostępnionych narzędzi znajdą Państwo w indywidualnie przesłanych do Państwa wiadomościach e-mail.

z uwb.edu.pl

z meteo.uwb.edu.pl